Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś w Skoczowie na Kaplicówce odbywa się doroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Eucharystię zakończymy adoracją z rozważaniem i błogosławieństwem eucharystycznym.
 2. Liturgiczne obchody w tym tygodniu:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego;
  - w środę wsp. bł. Michała Tomaszka, misjonarza w Peru, pochodzącego z naszej diecezji.
 3. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 z procesją eucharystyczną i o 15.00. Podczas Mszy o 10.00 będziemy modlić między innymi za dzieci przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii. Po Mszy Świętej wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Prosimy mieszkańców na trasie procesji /ul. Kościelna, Beskidzka i Turystyczna/ o udekorowanie swoich obejść, przygotowanie dekoracji okiennych i zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy /pierwszy przy posesji państwa Mrzygłód przy ul. Beskidzkiej, drugi przy posesji państwa Wykręt na ul. Turystycznej, trzeci przy sklepie państwa Łysoń i czwarty przy kościele/. Zachęcamy do wystawienia oznak religijnych także w domach nie znajdujących się na trasie procesji. Do udziału w uroczystości zapraszamy poczty sztandarowe, przedstawicieli organizacji społecznych, panie z Żywych Róż prosimy o niesienie świec przy Najświętszym Sakramencie. Osoby dysponujące płatkami kwiatów proszone są o przyniesienie ich w środę i pozostawienie w pojemnikach przy wejściu do kościoła.
 4. Dodatkowa okazja do spowiedzi przed rocznicą Pierwszej Komunii i przed uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.00.
 5. Od piątku przez cały tydzień w dni powszednie Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00 a po nich procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała. Procesja w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Niech nas nie zabraknie podczas dziękczynienia za dar Eucharystii i obecności Pana pośród nas.
 6. Na piątek, 9 czerwca, Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy, do podjęcia dowolnej formy pokuty w innej formie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców).
 7. Spotkania w tym tygodniu:
  - próba dla dzieci z klas czwartych przed rocznicą w poniedziałek o godz. 17.00;
  - próba sypania kwiatów dla dziewczynek z klas I-IV w poniedziałek o godz. 18.00;
  - zbiórka ministrantów w poniedziałek o godz. 18.30;
  - próba scholi dorosłych w poniedziałek o godz. 19.00 w salce pod plebanią;
  - zbiórka lektorów w środę o godz. 19.00.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 15.00 zapraszamy szczególnie rodziny od niedawna zamieszkujące w naszej parafii oraz parafian włączonych do naszej parafii przez zawarcie małżeństwa. Od godz. 16.00 zapraszamy na Piknik Rodzinny w obejściu naszego kościoła. Szczegóły na stronie internetowej i w gablotce.
 9. Również w przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się kwesta na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Targanicach Dolnych.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego. 

***

Bóg w Trójcy Jedyny od wieków był z człowiekiem. Niech ta prawda, zapoczątkowana w nas od przyjęcia sakramentu chrztu świętego w imię Trójcy, towarzyszy nam w życiu
i będzie okazją do wdzięczności za otrzymane dary.